Haze HZS12-35F 12V 35Ah NB Replacement Battery
Haze HZS12-35F 12V 35Ah Compatible BatteryLength: 196 mm (7.73")Width: 131 mm (5.16")Height: 155 mm (6.1")Terminal Type: NBHigh PerformanceBrand New, Fresh Stock1 Year Warranty Included
In stock
SKU
hzs12-35f-batt
Customizable Options:
Description / Haze HZS12-35F 12V 35Ah NB Replacement Battery
Model Description: Haze HZS12-35F Compatible Replacement Battery
Compatibility: HZS12-35F (12V 35Ah battery with NB Terminals)
Condition: New, Fresh Stock
Includes: (1) battery, a compatible replacement for the Haze HZS12-35F
Physical Dimensions:
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 35Ah
Terminal Type: NB
Weight: 23.13 lbs
Length: 196 mm (7.73")
Width: 131 mm (5.16")
Height: 155 mm (6.1")
The Haze HZS12-35F replacement battery consists of (1) High Quality 12V 35Ah battery.