Haze HZS12-26F 12V 26Ah F3 Replacement Battery
Haze HZS12-26F 12V 26Ah Compatible BatteryLength: 165 mm (6.5")Width: 176 mm (6.93")Height: 125 mm (4.92")Terminal Type: NBHigh PerformanceBrand New, Fresh Stock1 Year Warranty Included
In stock
SKU
hzs12-26f-batt
Customizable Options:
Description / Haze HZS12-26F 12V 26Ah F3 Replacement Battery
Model Description: Haze HZS12-26F Compatible Replacement Battery
Compatibility: HZS12-26F (12V 26Ah battery with NB Terminals)
Condition: New, Fresh Stock
Includes: (1) battery, a compatible replacement for the Haze HZS12-26F
Physical Dimensions:
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 26Ah
Terminal Type: F3 - Nut & Bolt
Weight: 17.4 lbs
Length: 165 mm (6.5")
Width: 176 mm (6.93")
Height: 125 mm (4.92")
The Haze HZS12-26F replacement battery consists of (1) High Quality 12V 26Ah battery.