Haze HZS12-18F 12V 20Ah M5 Replacement Battery
Haze HZS12-18F 12V 20Ah Compatible BatteryLength: 181 mm (7.13")Width: 77 mm (3.03")Height: 167 mm (6.57")Terminal Type: M5 - Insert TerminalsHigh PerformanceBrand New, Fresh Stock1 Year Warranty Included
In stock
SKU
HZS12-18F-batt
Customizable Options:
Description / Haze HZS12-18F 12V 20Ah M5 Replacement Battery
Model Description: Haze HZS12-18F Compatible Replacement Battery
CompatibilityHZS12-18F (12V 18Ah battery with insert terminals)
Condition: New, Fresh Stock
Includes: (1) battery, a compatible replacement for the Haze HZS12-18F
Physical Dimensions:
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 20Ah
Terminal Type: M5 - Insert Terminals
Weight: 15.43 lbs
Length: 181 mm (7.13")
Width: 77 mm (3.03")
Height: 167 mm (6.57")
The Haze HZS12-18F replacement battery consists of (1) High Quality 12V 20Ah battery.