Haze HZS12-15F 12V 15Ah NB Replacement Battery
Haze HZS12-15F 12V 15Ah Compatible BatteryLength: 181 mm (7.13")Width: 77 mm (3.03")Height: 167 mm (6.57")Terminal Type: NBHigh PerformanceBrand New, Fresh Stock1 Year Warranty Included
In stock
SKU
hzs12-15f-batt
Customizable Options:
Description / Haze HZS12-15F 12V 15Ah NB Replacement Battery
Model Description: Haze HZS12-15F Compatible Replacement Battery
Compatibility: HZS12-15F (12V 15Ah battery with NB Terminals)
Condition: New, Fresh Stock
Includes: (1) battery, a compatible replacement for the Haze HZS12-15F
Physical Dimensions:
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 15Ah
Terminal Type: NB
Weight: 13.89 lbs
Length: 181 mm (7.13")
Width: 77 mm (3.03")
Height: 167 mm (6.57")
The Haze HZS12-15F replacement battery consists of (1) High Quality 12V 15Ah battery.