Haze HSC12-110 12V 100Ah M8 Replacement Battery
Haze HSC12-110 12V 100Ah Compatible BatteryLength: 330mm (13")Width: 171mm (6.73")Height: 215mm (8.46")Terminals: M8 - Insert TerminalsHigh PerformanceBrand New, Fresh Stock1 Year Warranty Included
In stock
SKU
hsc12-110-batt
Customizable Options:
Description / Haze HSC12-110 12V 100Ah M8 Replacement Battery
Model Description: Haze HSC12-110 Compatible Replacement Battery
Compatibility: HSC12-110 (12V 100Ah battery with insert terminals)
Condition: New, Fresh Stock
Includes(1) 12V 100Ah, M8 insert terminals
Physical Dimensions
Nominal Voltage: 12V
Nominal Capacity: 100Ah
Terminal Type: M8 - Insert Terminals
Weight: 70.6
lbs
Length: 330mm (13")
Width: 171mm (6.73")
Height: 215mm (8.46")
The Haze HSC12-110 replacement battery consists of (1) High Quality 12V 100Ah battery.